niedziela, 9 kwietnia 2017

Wiosenny spadek formy.



Znalezione obrazy dla zapytania Wiosenny spadek formy.

Wiosna wiele osób odczuwa osłabienie. 


Deszcze, zmiany ciśnienia raczej negatywnie wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Kiedy odczuwany przez nas ogólny spadek formy trwa dłużej niż kilka dni należy złożyć wizytę lekarzowi, aby przeprowadzić badania kontrolne. Przyczyny osłabienia organizmu mogą być bardzo różne, takie choroby jak anemia czy nadczynność tarczycy mogą wywoływać wcześniej opisane objawy.

Kiedy jednak nie ma żadnych medycznych uzasadnień, należy poszukać powodu złego samopoczucia w czym innym. Jedną z najczęstszych przyczyn złego samopoczucia jest stres. Opieka nad kimś chorym, śmierć kogoś bliskiego, szybka utrata wagi, nagła zmiana trybu życia lub po prostu stres związany z wykonywaną pracą, to wszystko mogą być czynniki wpływające na nasze samopoczucie. 

Dodatkowymi objawami stresu mogą być:
*Problemy z koncentracją
*Napięcie mięśni
*Bóle głowy
*Problemy trawienne
*Zmiany nastroju

Kiedy sprawdzimy już czy powodem naszego złego samopoczucia nie jest choroba należy zastanowić się jak możemy poprawić naszą kondycję za pomocą ogólnie dostępnych środków.
Jeżeli odczuwamy zmęczenie w czasie naszych codziennych zajęć, dobrze jest zaobserwować, to jak wygląda nasz plan dnia. Zbyt szybkie tempo jest najczęstszą przyczyną stresu. Jednym ze sposobów uspokojenia i wyciszenia w ciągu dnia jest zrobienie przerwy, w czasie której oderwiemy się całkowicie od pracy, np. jedząc drugie śniadanie lub lunch. Najgorszym rozwiązaniem jest jedzenie przekąsek „w biegu”. Może to prowadzić do zgagi, niestrawności i innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.
Dobrym sposobem jest również dbanie o to, aby każdego dnia zapewnić sobie chwile przeznaczone tylko na relaks i wyciszenie. Można w tym czasie medytować, ale 15 minutowa drzemka też pomoże nam się zregenerować.
Regularne ćwiczenie jogi lub tai chi też wpływa pozytywnie na stopień odczuwanego stresu. Fizyczne dolegliwości, jakie często doskwierają ludziom zestresowanym rzadziej występują, kiedy człowiek doznaje uczucia spokoju.
Dobrze też pamiętać, że to co jemy bardzo silnie oddziałuje na nasze samopoczucie – szybkie dania, zalewane wrzątkiem, duże ilości kawy i herbaty, napoje gazowane, słodycze to rzeczy, których każdy powinien unikać.

Napoje energetyczne z zawartością kofeiny i cukru pomimo chwilowego zwiększenia naszej energii, powodują jeszcze mocniej odczuwane zmęczenie. Ich regularne picie może doprowadzić do rozchwiania naszego organizmu i permanentnego uczucia zmęczenia.

Oprócz likwidowania przyczyn naszego złego samopoczucia, można likwidować skutki. Jeżeli odczuwamy wyczerpanie po całym dniu pracy dobrze jest wziąć ciepłą kąpiel z olejkami z rozmarynu, geranium lub grapefruita. Należy pamiętać, żeby dodawać najwyżej kilka kropel już po napuszczeniu wody do wanny, aby aromat zbyt szybko nie wyparował.W ciągu dnia możemy nieco pobudzić nasz organizm przy pomocy miętowych cukierków do ssania o silnym aromacie.

Istnieją również ćwiczenia oddechowe, których wykonywanie pozwala lepiej się dotlenić, a tym samym nieco poprawić nasze samopoczucie.

Praca z oddechem pozwala również na rozluźnienie ciała spowodowane przez stres, można lepiej się inhalować oddychając spokojnie zatykając równocześnie jedną dziurkę nosa i po wykonaniu kilku cykli oddechowych zatykając drugą.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceń stan swojego zdrowia - ćwiczenia/aktywność